Fotky z cesty do Prahy pro titul 2014/2015

HURÁ, SLÁVA, PARÁDA!!!

Jsme Ekoškolou! Získali jsme titul Ekoškola a 18. června si jedeme pro titul.

7.4.2015 Už je to tady! Auditoři z Ekoškoly přijeli za námi!

V úterý 7. dubna 2015 nás navštívili auditoři z Ostravy, aby posoudili, jestli je naše škola hodna prestižního titulu Ekoškola. Celý den byl docela napínavý. Všichni z Ekotýmu jsme se moc snažili. Proběhl rozhovor s koordinátory (p. uč. Vašenkovou a Malotovou), proběhly rozhovory s panem ředitelem, panem školníkem, i za paní uklízečkou Sekyrovou se vydali. Nesmíme zapomenout ani na paní Richtrovou ze školní jídelny. Páni auditoři svým zkušeným okem prohlédli celou školu a promluvili i s žáky ve třídách. Na závěr se znovu setkali s celým Ekotýmem i panem ředitelem a pověděli nám své postřehy a hodnocení. A stále nás chválili, což bylo velmi příjemné.

Ale bohužel o výsledku auditu se dozvíme teprve za 2-3 týdny, protože o tom se bude rozhodovat v Praze.

Takže se na výsledek těšíme a věříme, že si titul Ekoškola zasloužíme.

 

26.3.2015    V. velká schůzka Ekotýmu

Dnes jsme se rozhodli, že si příště uděláme malou peněženku z tetrapaku od mléka nebo džusu na mince. Taky řešíme různé problémy, které ještě máme. Například ovoce na podlahách po obědě. A tak jsme sepsali nápady, jak to vyřešit. Dále se připravujeme na schůzku s auditory z Ekoškoly.

(Nikola Fiurášková, Alžběta Konrádová 7.B)

 

18.2.2015     IV.velká schůzka Ekotýmu

Chystání se na žádost o titul vrcholí. Pracujeme na tom na plné obrátky. Stvořili jsme plakát EKOTÝMÁKA.

 

21.1.2015     III. velká schůzka Ekotýmu

Dnes schůzku Ekotýmu vedla Tereza Řezníčková. Doplňovali jsme 8 otázek k auditu. Ve dvojicích jsme psali malé články na naše webové stránky Ekoškoly.

 

Informační cedulky - šetříme vodou a elektřinou

(přidáno 2014-12-02)

Náš Ekotým vyrobil informační cedluky na šetření elektřiny a vody. Na cedulkách jsou napsané vtipné verše.

Nad vypínače jsme napsali v každé třídě popisky k vypínačům, které patří k jednotlivým světlům. V loňském roce Ekotým zvládnul popsat jen I. stupeň, ale letos už i II. stupeň.

Doufáme, že ušetříme co nejvíce vody a elektřiny.

(Autoři: David Nohavica, Dominik Ondřej - 5. třída)

Označení všech vypínačů školy

(2014-11-26)

Letošním tématem Ekoškoly jsou Energie a jejich úspora. Členové Ekotýmu vytvořili popisky na označení vypínačů světel v celé škole a společně s dalšími žáky je vyvěsili nad každý vypínač ve škole. Každý již bude vědět, který vypínač ovládá které světlo a tím se bude více šetřit elektrická energie i samotné zářivky.

Označení všech vypínačů školy

19.11.2015    II. velká schůzka Ekotýmu


Hráli jsme hry, abychom se lépe navzájem poznali.Byla sranda. Hodnotili jsme průběh prvního týdne soutěže O nejekologičtější třídu, domlouvali jsme se, kdo bude hodnotit další týdny. Rozdělovali jsme mezi sebe další motivační cedulky, které nám ještě chybí rozmístit po škole.

 

Světový den Ekoškol

(přidáno 2014-11-09)

V pátek 7.11.2014 se naše škola opět zapojila do Světového dne Ekoškol. Tentokrát byly hlavním tématem odpadní materiály a ve všech třídách se žáci věnovali právě tomuto tématu z nejrůznějších úhlů pohledu. V rámci této akce také uklidili žáci 7.A okolí školy, v němž se nacházelo rovněž velké množství odpadních materiálů. Věříme, že se podařilo tímto jedinečným dnem malinko změnit něco k lepšímu nejen na naší škole.

Světový den Ekoškol

Vyhlášení nejlepších sběračů PET lahví

(přidáno 2014-10-25)

Ve středu 22.10.2014 proběhlo v obřadní síni MěÚ Rožnov p. R. slavnostní vyhlášení nejlepších žáků ve sběru PET lahví za školní rok 2013/14. Nejlepšími sběrači z naší školy byli David Šimša ze 4.B (8560 ks), Eva Indráková ze 3.A (3239 ks) a Jamie Šindel ze 4.A (3025 ks). Děkujeme všem žákům, kteří se zapojili do sběru PET lahví a věříme, že i v tomto školním roce budeme všichni sbírat a soutěžit a posuneme se z letošního 4. místa mezi rožnovskými školami na stupně vítězů.

Vyhlášení nejlepších sběračů PET lahví

16.10.2014   I. velká schůzka Ekotýmu

Zhodnotili jsme, jak se nám podařilo vylepit popisy světel na II. stupni a motivační cedulky v celé škole. Vymysleli jsme, že vyhlásíme soutěž o nejlepší výtvarný návrhy Ekokodexu. Dívali jsme se na Ekokodexy jiných škol a zkusili jsme i my vymyslet zajímavý nápad