Veselé sběrové dny

(přidáno 2013-06-29)

Ve dnech 11. až 13. června 2013 se na naší škole konal již 3. ročník soutěže ve sběru starého papíru, tentokrát s názvem Veselé sběrové dny. Žáci společně nasbírali celkem 2301 kg a vítězné třídy čeká zasloužená odměna.

I. stupeň

  • 1. místo 3. A - 309 kg
  • 2. místo 1. A - 235 kg
  • 3. místo 3. B - 227 kg

II. stupeň

  • 1. místo 6. A - 728 kg
  • 2. místo 6. B - 123 kg
  • 3. místo 8. B - 50 kg

Veselé sběrové dny

Herbářování v 7. ročníku

(přidáno 2013-05-20)

Sedmáci už umí herbářovat! V úterý 14. a čtvrtek 16. května 2013 se žáci 7.A a 7.B vydali do Valašského Meziříčí na zámek Kinských. Naučili se, jak se mají sbírat, lisovat i určovat rostliny a jak vytvořit herbář. Odborný výklad velmi vhodně doplnil jejich znalosti z vyučování a teď už určitě mají své vlastní položky do herbáře…

Herbářování v 7. ročníku

Rožnovská Ekologiáda

(přidáno 2013-05-09)

Ve čtvrtek 9.5.2013 se žáci 4.ročníku zúčastnili rožnovské Ekologiády. Naši školu reprezentovala 2 družstva, která i přes výborné výkony nakonec skončila pod stupni vítězů. Soutěžící poznávali jarní rostliny, stromy a keře, stopy a zvuky zvěře, dokázali popsat životní zvyky a projevy našich šelem. Na slepé mapě České republiky vyhledávali a pojmenovali národní parky a chráněná krajinná území. Dále poznávali hnízda ptáků a další úkryty hmyzu. Dokázali určit rozdíly mezi zdravým lesem a lesem monokulturním. Během soutěže se dozvěděli o délce rozpadu odpadků ve volné přírodě a opět si uvědomili, jak je důležité odpady třídit a odevzdávat k dalšímu zpracování.

Věděli jste, že než se v přírodě rozloží např. krabička od pití, uběhne 6–10 let a rozklad plastového kelímku nebo PET láhev trvá 50–80 let? Naši žáci se učí krtickému a ekologickému myšlení v praxi!

Rožnovská Ekologiáda

Poznej a chraň!

(přidáno 2013-05-01)

Již tradičně je příchod jara na naší škole doprovázen ekologickou soutěží "Poznej s chraň!".

Žáci 1. i 2.stupně se letos připravovali na soutěžní téma Babiččina zahrádka. Jejich práce se zúročila v oblastním kole, kde obsadili 3.místa v obou kategoriích (mladší a starší), dále 4. a 6.místo. Dvě družstva postoupila do krajského kola, které se uskutečnilo v Želechovicích u Zlína ve středu 24.4. a ve čtvrtek 25.4.2013. V kategorii žáků I. stupně se naše družstvo ve složení Nasťa Butok, Dominik Melichařík (oba 4.A) a Štěpánka Bílková (4.B) umístilo na skvělém 4.místě. V souběžné výtvarné soutěži získaly čestné ocenění za nejhezčí plakát děti ze 4.A Nasťa Butok,Veronika Bělunková, Lenka Opálková, Veronika Sklenářová a Ondřej Slezák.

Poznej a chraň!

Den Země na 1. stupni

(přidáno 2013-04-24)

V pondělí 22. dubna 2013 se žáčci i paní učitelky sladili do modré barvy a užívali si projektový den věnovaný naší krásné planetě. Děti si připomenuly, jak je důležité chránit životní prostředí a také v tomto směru přiložily ruku k dílu, když okolí celého školního areálu vyčistily od odpadků. Pozornost byla věnována i třídění odpadů a každá třída si k tomuto účelu nazdobila krabice na papír, plasty a hliník. Na programu byly také zábavné soutěžní úkoly, které si připravily mezi sebou třídy v jednom ročníku. Následovala fotografická soutěž, v níž celý kolektiv dětí vytvořil sám ze sebe obrazec související s přírodou. O nápady nebyla nouze, a tak se žáci proměňovali například v želvu, vážku, sněhovou vločku, jezírko s lekníny, kapky vody, fontánu nebo řeku či v samotnou planetu Zemi. Na závěr ozdobily děti před školou symbolický strom Země a křídami vyzdobily cestu ke škole barevnými obrázky.

Den Země na 1. stupni

Ukliďme svět!

(přidáno 2013-04-24)

Žáci 4.A se již potřetí připojili k celosvětovému hnutí Ukliďme svět. V úterý 16.4.2013 uklízeli břehy řeky Bečvy a kolem cyklostezky. Odpadky sbírali od Bučiského mostu až po hranice města Rožnova. Celkem vysbírali 15 velkých pytlů! Nejvíce se vyskytovaly PET lahve, papírky a obaly od potravin. Děti také našli a uklidili místo, které si někteří lidé „spletli“ s kontejnerem a zřejmě pravidelně tam vyhazují svůj směsný odpad.

Ukliďme svět!

Děti slaví Den stromů!

(přidáno 2012-10-23)

I když jsme středoevropský Den stromů slavili v sobotu 20. října, děti se chystaly na tuto akci už o pár dní dříve. Celý týden se pečlivě připravovaly – vyráběly doma i ve výtvarné výchově ozdoby na strom k jeho poctě. Pak už bylo jen třeba vyzdobit jeden ze stromů před naší školou a zahrát si hry se stromy pod stromy. Jak se našim žákům výzdoba povedla se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Děti slaví Den stromů!

Podzimní koberec ŠD

(přidáno 2012-10-22)

Děti ze ŠD oslavily Den stromů výpravou do městského parku, kde vytvořily ze spadaného listí nádherný podzimní koberec.

 

Podzimní koberec ŠD

Vyhodnocení nejlepších sběračů PET lahví

(přidáno 2012-10-11)

Ve středu 3.10.2012 ve 13 hodin proběhlo v obřadní síni města Rožnov pod Radhoštěm slavnostní vyhlášení nejlepších žáků ve sběru PET lahví za školní rok 2011/2012. Z naší školy byli vyhodnoceni tito nejlepší sběrači:

  • 1. místo Jamie Šindel 2.A.
  • 2. místo Natálile Glumbíková 3.A
  • 3. místo Lukáš Sladovník 2.B

Děti získaly diplomy a krásné hodnotné ceny. Moc jim blahopřejeme a děkujeme za záslužnou činnost. Věříme, že i letos se naši žáci do soutěže zapojí a zaslouží se tak o zlepšení stavu životního prostředí v Rožnově.

Vyhodnocení nejlepších sběračů PET lahví

Eko-naučná akce ve sběrném dvoře

(přidáno 2012-09-26)

Ve čtvrtek 20.9.2012 navštívily třídy 4.A a 5.A sběrný dvůr v Rožnově. Konala se tady akce s názvem „Zaskočte si pro radu, jak se zbavit odpadu“. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o třídění a zpracování odpadu a zároveň měly možnost i zhlédnout praktické ukázky, jak se odpad třídí. Kdo donesl nějaký nepotřebný nebo nefunkční elektrospotřebič, dostal malý dárek. Nakonec si děti zasoutěžily o drobné ceny např. v házení míčkem, skládání obrázků nebo v hraní člověče, nezlob se.

Eko-naučná akce ve sběrném dvoře